Dziś: litr Glas Star daje cztery litry płynu do szyb. Zobacz produkt

Z bloga: pięć powodów smug na przedniej szybie. Czytaj poradnik

Znów dostępny: Koch-Chemie Autoshampoo "As". Zobacz produkt

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star czyści w środku i na zewnątrz. Zobacz produkt

Promocja: wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz oferty

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, resztki przecenione. Zobacz markę

Porada: smugi mimo płynu do szyb? Napisz na WhatsApp. Rozpocznij czat

Wysyłka: w Niemczech darmowa od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: sucha pogoda, czas na lakier i szyby. Pielęgnacja lakieru

Pomoc: gdzie jest moje zamówienie? Przesyłka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

PROFILINE FelgenReiniger zmywacz do felg (SONAX) 200l

PROFILINE
9.848,96 zł
Zawartość: 200lCena jednostkowa (49,24 zł / l)
z VAT 23 %, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
0 szt. dostępnych

— Aktuell Ausverkauft

Schnellbestellung 3 Varianten
SONAXPROFILINE FelgenReiniger zmywacz do felg (SONAX) 5 Liter
SKU D1-SNX-2305000EAN 4064700516748
317,84 zł 421,28 zł
Zawartość: 5000mlCena jednostkowa (63,57 zł / l)
Ausverkauft
SONAXPROFILINE FelgenReiniger zmywacz do felg (SONAX) 25 Liter
SKU D1-SNX-2307050EAN 4064700514843
1.177,58 zł 1.572,69 zł
Zawartość: 25lCena jednostkowa (47,10 zł / l)
Ausverkauft
SONAXPROFILINE FelgenReiniger zmywacz do felg (SONAX) 200 Liter
SKU D1-SNX-2309050EAN 4064700514836
9.848,96 zł
Zawartość: 200lCena jednostkowa (49,24 zł / l)
Ausverkauft

Zalety Detailing1

📦 Wysyłka od 38,90 zł przez FedEx, DPD lub Poczta Polska
🚀 Czas dostawy 1-4 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

EAN: 4064700514836  |  SKU: D1-SNX-2309050

FelgenReiniger — Profi-Felgenreiniger bis 200 Liter Gebinde

Der SONAX PROFILINE FelgenReiniger entfernt zuverlässig Bremsstaub, Straßenschmutz und Flugrost von Leicht- und Stahlfelgen. Gebrauchsfertig, kein Einweichen nötig — aufsprühen, einwirken, abspülen. Erhältlich in 1L, 5L, 25L und 200L für jeden Betriebsmaßstab.

Gesamte Beschreibung lesen

Fragen und Hilfe

Du hast offene Fragen oder brauchst Hilfe?

Wir sind uns sicher, unsere Hilfe-Seite wird Dir weiterhelfen. Dort findest Du Informationen um uns zu kontaktieren und die relevanten Antworten auf häufig gestelle Fragen.

Nicht fündig geworden? Schreibe uns eine Nachricht im Chat.

Versand & Lieferung

Wysyłka do Polski od 38,90 zł przez FedEx, DPD lub Poczta Polska, czas dostawy 1-4 dni.

Wszystkie metody wysyłki, progi wagowe i opcje ekspresowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Abholung im Store

Autopflege Store in Nordhorn

Warum warten, wenn es auch schnell gehen kann? Bestelle deine Autopflegeprodukte bei uns online und entscheide dich für die bequeme Abholung oder unsere blitzschnelle Lieferung, ob Lokal oder in ganz Europa. Wir sind darauf ausgerichtet, dir maximale Flexibilität und Komfort zu bieten, damit dein Auto stets in Bestform bleibt.

Du kannst deine Bestellung immer von Dienstags bis Freitags von 10:00 bis 17:00 am Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bei Detailing1 abholen kommen. Bitte halte deine Abholbestätigung bereit. Wir freuen uns auf deinen Besuch.

Entdecke unseren Detailing-Store in Nordhorn

Zmywacz do felg w opakowaniu profesjonalnym — SONAX PROFILINE FelgenReiniger dla firm detailingowych

Po co firmie detailingowej profesjonalny zmywacz do felg? Ten profesjonalny zmywacz do felg to środek alkaliczny w opakowaniach do 200 litrów — ściąga pył hamulcowy, drogowy brud i zapieczone naloty z felg aluminiowych, felg stalowych i felg lakierowanych, skutecznie i bez naruszania powierzchni.


Felgi to najbrudniejsze elementy całego nadwozia: pył hamulcowy z klocków ceramicznych i metalicznych, zapieczony drogowy brud i bryzgi oleju z komory silnika tworzą razem warstwę, która zapieka się przy gorącym hamowaniu i bez mocnego środka prawie nie schodzi. Jednocześnie felgi są często z delikatnych stopów aluminium albo pokryte wysokiej klasy powłokami, które agresywne kwaśne zmywacze mogą naruszyć. SONAX PROFILINE FelgenReiniger rozwiązuje to wszystko: jako zmywacz alkaliczny bez kwasu fluorowodorowego ściąga uporczywy pył hamulcowy i brud z felg, nie tykając powierzchni. Dostępny w 1 litrze, 5 litrach, 25 litrach i 200 litrach do nieprzerwanej pracy profesjonalnej.

  • Formuła alkaliczna bez kwasu fluorowodorowego — łagodna dla każdego typu felgi. Zmywacze do felg z kwasem fluorowodorowym są bardzo skuteczne, ale naruszają powierzchnie aluminiowe, powłoki lakieru bezbarwnego i chromowane ozdoby — a z czasem to widać: zmatowienie i plamy. PROFILINE FelgenReiniger pracuje na aktywnych składnikach alkalicznych, które rozpuszczają pył hamulcowy i brud bez chemicznego uszkadzania powierzchni felgi. Jest bezpieczny na felgach z aluminium odlewanego, felgach chromowanych, felgach lakierowanych i felgach stalowych — jeden produkt na cały zakład, bez sortowania po typie felgi.
  • Opakowania profesjonalne do 200 litrów do opłacalnej codziennej pracy. W segmencie konsumenckim zmywacze do felg są w 500 ml albo 1 litrze — dla zakładów robiących dziesiątki aut dziennie to nieopłacalne. PROFILINE FelgenReiniger jest w opakowaniach profesjonalnych do 200 litrów, więc możesz na bieżąco napełniać butelki ze spryskiwaczem i opryskiwacze ciśnieniowe do codziennej roboty. Cena za litr w opakowaniu 25-litrowym lub 200-litrowym jest znacznie niższa niż w formacie 1-litrowym — realna przewaga kosztowa dla każdego zakładu, który schodzi sporo zmywacza do felg.
  • Krótki czas działania dla wydajnego workflow na myjni. W profesjonalnych myjniach i firmach detailingowych czas działania się liczy: produkty, które muszą długo namaczać, spowalniają cię, gdy kilka aut idzie naraz. Na typowym brudzie z felg PROFILINE FelgenReiniger pokazuje widoczny efekt już po 1–3 minutach działania — pył hamulcowy odpada i schodzi przy spłukiwaniu albo bierzesz go szczotką do felg, bez szorowania na siłę.

Co widzimy na co dzień: Dla najlepszego efektu spryskuj PROFILINE FelgenReiniger na suche, chłodne felgi — nie na gorące felgi zaraz po jeździe, bo wtedy produkt zasycha za szybko i może zostawić plamy. Najpierw daj felgom ostygnąć (co najmniej 10 minut po zgaszeniu silnika), potem spryskaj zmywacz, daj działać 2–3 minuty, dojedź odpowiednią szczotką do felg i spłucz dokładnie. Przy uporczywym zapieczonym pyle hamulcowym podnieś czas działania do 5 minut i nie daj zaschnąć — w razie czego zwilż ponownie. Przy ekstremalnym pyle hamulcowym PROFILINE FelgenReiniger Red Max to mocniejsza alternatywa ze wskaźnikiem koloru.


Jak pracuje PROFILINE FelgenReiniger — składniki alkaliczne i odrywanie pyłu hamulcowego

PROFILINE FelgenReiniger pracuje na układzie składników o odczynie alkalicznym, który rozmiękcza wiązania między cząstkami pyłu hamulcowego a powierzchnią felgi. Pył hamulcowy składa się z drobnych cząstek metalu (żelazo, miedź), węgla z okładziny ciernej i spoiw organicznych. Ciepło z hamowania zapieka te cząstki na powierzchni felgi — zwłaszcza na ciepłych felgach aluminiowych, które działają jak radiator ciepła dla hamulca.

Składniki alkaliczne FelgenReinigera rozpuszczają zarówno spoiwa organiczne, jak i wiązania tlenkowe między cząstkami żelaza a powierzchnią aluminium. W efekcie powstaje matryca brudu, która po wystarczającym czasie działania schodzi z felgi w całości przy użyciu wody i odrobiny szczotki — bez mocnego nacisku mechanicznego i agresywnych kwasów. Na felgach myte regularnie lekki nalot często schodzi samym spłukaniem, bez szczotki; na zaniedbanych felgach czas działania plus robota szczotką to najwydajniejsza droga.

pH PROFILINE FelgenReinigera jest tak ustawione, żeby pozostać łagodne dla stopów aluminium: mocno alkaliczne zmywacze (pH > 13) naruszają aluminium i mogą uszkodzić anodowanie felg aluminiowych. PROFILINE FelgenReiniger równoważy siłę czyszczenia i kompatybilność materiałową do nieprzerwanej pracy profesjonalnej, bez ryzyka dla wysokiej klasy powierzchni felg.

Ważny punkt w pracy profesjonalnej to właściwe rozcieńczenie. PROFILINE FelgenReiniger to koncentrat, którego używasz w postaci nierozcieńczonej albo rozcieńczonej, zależnie od stopnia zabrudzenia. Przy lekkim, świeżym brudzie po normalnej jeździe rozcieńczenie 1:3 (1 część zmywacza, 3 części wody) w zupełności wystarczy. Przy uporczywym zapieczonym pyle hamulcowym po długim postoju albo intensywnej jeździe torowej używaj go nierozcieńczonego. Rozcieńczenie zmniejsza zużycie produktu, dalej dobrze czyszcząc, i mocno obniża koszt na jedną umytą felgę.

Stosowanie FelgenReinigera — czas działania, szczotkowanie i spłukiwanie

Standardowy proces mycia felg w zakładzie: rób felgi przed myciem nadwozia. Spryskaj zmywacz do felg na suchą lub wstępnie zwilżoną felgę — ważne jest dobre zwilżenie wszystkich obszarów felgi, także wewnętrznej strony szprych i stref hamulca za szprychami. Daj działać 2–3 minuty. Dojedź szczotką do felg (szczotka do szprych plus płaska szczotka do felg), docierając do wszystkich obszarów felgi. Spłucz dokładnie mocnym strumieniem wody — pozostałości po zaschnięciu mogą zostawić plamy.

Do zautomatyzowanych procesów myjni tunelowej warto wziąć opakowanie 25-litrowe lub 200-litrowe: produkt trafia do zbiornika zmywacza do felg instalacji i jest rozpryskiwany na felgi przez automatyczne dozowanie. Czas działania w myjni tunelowej jest krótki (30–60 sekund), więc ustaw nieco wyższe stężenie albo silniej zabrudzone felgi dopracuj ręcznie po fakcie.

W detailingu mobilnym wygodny jest format 1-litrowy w butelce ze spryskiwaczem — wystarcza na 8–12 aut na jedno napełnienie. Jeśli dokupujesz regularnie, opakowanie 5-litrowe to opłacalne rozwiązanie na uzupełnianie.

Co do częstych pytań: tak, PROFILINE FelgenReiniger nadaje się też do felg ze szprychami z aluminium odlewanego z napylaną lub polerowaną powierzchnią aluminiową, o ile nie przekroczysz czasu działania. Polerowane felgi aluminiowe (tak zwane "Diamond Cut" albo felgi toczone) reagują wrażliwiej na chemiczne zmywacze niż felgi lakierowane: na tych specjalnych felgach daj zmywaczowi działać maksymalnie 2 minuty, spłucz od razu wodą i nie używaj szczotki ściernej. Alkaliczność zmywacza przy zbyt długim czasie działania może wywołać na polerowanym aluminium barwy nalotowe — przy normalnym czasie działania ryzyko jest minimalne.

Gdzie pasuje PROFILINE FelgenReiniger — myjnie, renowacja i serwis mobilny

W stacjonarnym zakładzie renowacji PROFILINE FelgenReiniger to standardowy produkt do mycia felg przed każdym przygotowaniem auta. Nawet przy autach, które wjeżdżają na polerkę albo zabezpieczenie, felgi muszą być czyste — pył hamulcowy z felg podczas pracy zostałby rozbryzgany wodą na świeżo wypolerowany lakier i zrobiłby nowe rysy. Mycie felg jako pierwszy krok każdego przygotowania PROFILINE FelgenReinigerem jest więc obowiązkiem, nie opcją.

Salony i dealerzy renowujący auta używane mają wysokie zużycie zmywacza do felg: każde auto w przygotowaniu wjazdowym potrzebuje czystych felg, zanim trafi na ekspozycję. Opakowanie 25-litrowe w przeciętnej wielkości salonie pokrywa zapotrzebowanie na kilka tygodni i mocno oszczędza na obsłudze zamówień i koszcie w porównaniu z mniejszymi rozmiarami opakowań.

PROFILINE FelgenReiniger w porównaniu — asortyment zmywaczy do felg w SONAX

W asortymencie zmywaczy do felg SONAX PROFILINE są dwa główne produkty: PROFILINE FelgenReiniger (ten produkt) i PROFILINE FelgenReiniger Red Max ze wskaźnikiem koloru. Red Max zawiera wskaźnik żelaza, który przy kontakcie z cząstkami żelaza z pyłu hamulcowego reaguje czerwienią i tym samym pokazuje, gdzie jest pył hamulcowy — przydatne do wizualnej kontroli efektu mycia i do komunikacji z klientem ("zobacz, ile pyłu hamulcowego było na twojej feldze"). Standardowy FelgenReiniger bez wskaźnika koloru jest z reguły tańszy i w zupełności wystarcza zakładom, które nie potrzebują reakcji barwnej.

W segmencie konsumenckim SONAX oferuje zmywacz do felg SONAX FelgenBeast — mocno alkaliczny zmywacz do felg o wyjątkowo szybkim działaniu. PROFILINE FelgenReiniger jest zoptymalizowany do nieprzerwanej pracy w dużych opakowaniach, podczas gdy FelgenBeast to format konsumencki do okazjonalnego użytku. Dla zakładów, które wymagają bardzo szybkiego działania i siły czyszczenia, a nie boją się różnicy kosztu przy dużym opakowaniu, alternatywą może być też Red Max w 5 litrach lub 25 litrach.

Kupić SONAX PROFILINE FelgenReiniger — rozmiary opakowań i porównanie kosztów

PROFILINE FelgenReiniger jest dostępny w czterech rozmiarach: 1 litr (do użytku mobilnego i na start), 5 litrów (dla mniejszych zakładów i jako zapas na 1–2 miesiące), 25 litrów (dla średnich zakładów jako zapotrzebowanie kwartalne) i 200 litrów jako duże opakowanie do dużych myjni i operatorów flot. Właściwy rozmiar zależy od miesięcznego zużycia: przy 10–15 autach na miesiąc opakowanie 5-litrowe jest idealne; przy 50+ autach na miesiąc opłaca się 25-litrowe, do użytku przemysłowego 200-litrowe.

Zakładom, które chcą wypróbować FelgenReiniger po raz pierwszy, warto zacząć od formatu 1-litrowego, żeby przetestować skuteczność mycia na własnym taborze. Kto się przekona, przechodzi na format 5-litrowy lub 25-litrowy i korzysta z korzystniejszej ceny za litr. Jako zweryfikowany dystrybutor SONAX, Detailing1 ma w asortymencie wszystkie rozmiary opakowań PROFILINE FelgenReinigera.

Jedna rzecz w praktyce często niedoceniana: właściwy dobór szczotki. Dobry zmywacz do felg pokazuje pełnię możliwości dopiero w parze z odpowiednią szczotką do felg. Do felg szprychowych warto wziąć elastyczną szczotkę do szprych, która wchodzi też w ciasne szczeliny; do felg o pełnej tarczy idealna jest płaska szczotka z włosiem, która dociera do całej wewnętrznej tarczy koła. Kto tylko spryskuje i spłukuje bez szczotkowania, na mocno zabrudzonych felgach zawsze zostawia pozostałości we wgłębieniach i wzdłuż wewnętrznych krawędzi szprych. Inwestycja w dobry zestaw szczotek należy do profesjonalnego mycia felg tak samo jak właściwy środek czyszczący.

Masz wątpliwości co do SONAX PROFILINE FelgenReiniger zmywacz do felg (SONAX)? Poproś o wyjaśnienie:



Was ist FelgenReiniger?

Entfernt leichte Verschmutzungen durch Bremsstaub und Straßenschmutz von allen Stahl- und Leichtmetallfelgen.

Wie wird FelgenReiniger richtig angewendet?

Felgen vor der Anwendung abkühlen lassen. Sprayerdüse auf Sprühposition drehen. Vor der Anwendung an unauffälliger Stelle auf Materialverträglichkeit prüfen. Nicht auf nachlackierten Felgen anwenden. SONAX FelgenReiniger aus geringem Abstand gleichmäßig aufsprühen. 3 - 5 Minuten einwirken lassen. Bei starken Verschmutzungen mit einer Bürste z.B. SONAX FelgenBürste (Art. Nr. 04179000) nacharbeiten. Anschließend mit starkem Wasserstrahl oder Hochdruckreiniger abspülen.

Für welche Oberflächen ist FelgenReiniger geeignet?

FelgenReiniger eignet sich für folgende Oberflächen: Felge.

In welchen Gebindegrößen ist FelgenReiniger erhältlich?

FelgenReiniger ist bei Detailing1 in der Gebindegröße 1 l erhältlich.

Was sind die Vorteile von FelgenReiniger?

Die wichtigsten Vorteile von FelgenReiniger: Entfernt leichte Verschmutzungen, Für die regelmäßige Pflege, Besonders materialschonend, Für Stahl, und Leitmetallfelgen.

Frage uns einfach. Daniel hilft dir.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: SONAX PROFILINE FelgenReiniger zmywacz do felg (SONAX)

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.

Dodatkowe informacje o zagrożeniach (EUH)

Enthält . Kann allergische Reaktionen hervorrufen.EUH208
Karta charakterystyki dostępna na żądanie.EUH210

Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

Mehr über SONAX

SONAX ist ein führender Hersteller für Autopflegeprodukte und bietet ein umfangreiches Sortiment an hochqualitativen Reinigungs- und Pflegeprodukten für Lack, Innenraum, Felgen und Reifen. Mit Linien wie „PROFILINE“ und „XTREME“ richtet sich SONAX an Enthusiasten und Profis und setzt auf innovative Formeln, die beste Ergebnisse und langanhaltenden Schutz gewährleisten. Dank einfacher Anwendung und gezielter Lösungen für verschiedene Oberflächen gilt SONAX als zuverlässiger Partner für perfekte Fahrzeugpflege.

Kontakt

SONAX GmbH
Münchener Str. 75, 86633 Neuburg an der Donau, Deutschland

+498431530
info@sonax.de

sonax.de

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    200 Liter
  • Artikelnummer
    D1-SNX-2309050
  • EAN
    4064700514836
  • Herstellernummer
    02309050
  • Gewicht
    218,22 kg

Eigenschaften

  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Räder

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

Zahlung & Versand

💳 Sichere Zahlung

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Satispay
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, BLIK, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Schneller Versand

  • FedEx
  • DPD
  • Poczta Polska

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie od 38,90 zł w 1-4 dni przez FedEx, DPD lub Poczta Polska. Pytania o wysyłkę?

SONAX auf Detailing1 kaufen