Dziś: świeżo umyta skóra potrzebuje ochrony. Zobacz pielęgnację skóry

Z bloga: co chroni powłoka do skóry, a czego nie. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: mleczko czy powłoka do skóry? Zapytaj na WhatsAppie. Otwórz czat

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały) 400ml

S100
101,15 zł
Zawartość: 400mlCena jednostkowa (252,88 zł / l)
z VAT 23 %, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Kolor
Pojemność
6 szt. dostępnych

— Pospiesz się, do wyczerpania zapasów, czas dostawy 1-4 dni

Schnellbestellung 5 Varianten
Dr. Wack "S100"Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały) Weiß / 400 ml
Ograniczona ilość (6 szt.)
SKU D1-DRW-2343EAN 4006539023431
101,15 zł
Zawartość: 400mlCena jednostkowa (252,88 zł / l)
Dr. Wack "S100"Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały) Weiß / 2x 400 ml
Dostępny (3 szt.)
SKU D1-DRW-2343_2
202,30 zł
Zawartość: 800mlCena jednostkowa (252,88 zł / l)
Dr. Wack "S100"Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały) Weiß / 3x 400 ml
Dostępny (2 szt.)
SKU D1-DRW-2343_3
303,45 zł
Zawartość: 1200mlCena jednostkowa (252,88 zł / l)
Dr. Wack "S100"Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały) Weiß / 6x 400 ml
Dostępny (1 szt.)
SKU D1-DRW-2343_6
606,86 zł
Zawartość: 2400mlCena jednostkowa (252,86 zł / l)
Dr. Wack "S100"Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały) Weiß / 100 ml
SKU D1-DRW-2351
50,06 zł 50,60 zł
Zawartość: 100mlCena jednostkowa (500,60 zł / l)
Ausverkauft

Zalety Detailing1

📦 Wysyłka od 38,90 zł przez FedEx, DPD lub Poczta Polska
🚀 Czas dostawy 1-4 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

EAN: 4006539023431  |  SKU: D1-DRW-2343

Weißes Haftschmierspray mit PTFE für O-, X- und Z-Ring-Ketten

Das Dr. Wack S100 Weisse Kettenspray 2.0 ist ein weißes Haftschmiermittel mit PTFE für Motorrad-Antriebsketten. Die weiße Einfärbung dient als Abdeckkontrolle beim Auftragen, der zähe Schmierfilm bleibt auch bei Regen auf der Kette und ist für O-, X- und Z-Ring-Ketten freigegeben. Testsieger mit der Note sehr gut bei MOTORRAD und im KÜS-Vergleichstest.

Auf die trockene, saubere und handwarme Kette sprühen, von innen auf den Kettenlauf, während du das Hinterrad langsam drehst. Sparsam dosieren, eine dünne weiße Spur reicht. Danach mindestens eine Stunde, ideal über Nacht, ablüften lassen und Überschuss an den Außenlaschen abwischen. Nachschmieren alle 500 bis 1.000 km, spätestens nach drei Vorgängen mit Kettenreiniger entfetten. Nicht über 50 °C lagern.

Gesamte Beschreibung lesen

Fragen und Hilfe

Du hast offene Fragen oder brauchst Hilfe?

Wir sind uns sicher, unsere Hilfe-Seite wird Dir weiterhelfen. Dort findest Du Informationen um uns zu kontaktieren und die relevanten Antworten auf häufig gestelle Fragen.

Nicht fündig geworden? Schreibe uns eine Nachricht im Chat.

Versand & Lieferung

Wysyłka do Polski od 38,90 zł przez FedEx, DPD lub Poczta Polska, czas dostawy 1-4 dni.

Wszystkie metody wysyłki, progi wagowe i opcje ekspresowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Abholung im Store

Autopflege Store in Nordhorn

Warum warten, wenn es auch schnell gehen kann? Bestelle deine Autopflegeprodukte bei uns online und entscheide dich für die bequeme Abholung oder unsere blitzschnelle Lieferung, ob Lokal oder in ganz Europa. Wir sind darauf ausgerichtet, dir maximale Flexibilität und Komfort zu bieten, damit dein Auto stets in Bestform bleibt.

Du kannst deine Bestellung immer von Dienstags bis Freitags von 10:00 bis 17:00 am Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bei Detailing1 abholen kommen. Bitte halte deine Abholbestätigung bereit. Wir freuen uns auf deinen Besuch.

Entdecke unseren Detailing-Store in Nordhorn

Biały spray do łańcucha S100 2.0 widocznie smaruje łańcuch motocykla i chroni go przed zużyciem

Czym jest biały spray do łańcucha S100 2.0? Biały smar przyczepny z PTFE od Dr. Wack do łańcuchów napędowych motocykla, którego jasny odcień służy jako kontrola pokrycia i który jest dopuszczony do łańcuchów z oringami O, X i Z. Nie służy do czyszczenia łańcucha ani do szybkiego smarowania tuż przed wyjazdem.


Biały spray do łańcucha S100 2.0 to biały smar przyczepny od Dr. Wack do łańcucha napędowego twojego motocykla. Po rozpyleniu jest rzadki i wciska się w drobne szczeliny między rolką, sworzniem a płytką. Po czasie odparowania zostaje gęsta, odporna na nacisk warstwa smaru przyczepnego, która amortyzuje kontakt metal o metal w przegubie łańcucha. Biel nie jest tu dla ozdoby, to twój kontrolny rzut oka na każdą płytkę, którą obrabiasz.

W tej warstwie osadzony jest PTFE, smar stały z mikroskopijnie gładkich cząstek tworzywa, które w przegubie działają jak maleńkie elementy ślizgowe. Dla ciebie znaczy to: tam gdzie stal pracuje o stal, między nie wsuwa się warstwa o niskim tarciu i łańcuch chodzi wyraźnie ciszej i lżej. Jako biały spray do łańcucha motocyklowego łączy dwie rzeczy, które zwykle są osobno: gęste smarowanie przyczepne smaru do łańcucha i szybką, precyzyjną aplikację z puszki.

  • Biała kontrola pokrycia zamiast pracy na ślepo. Ponieważ spray leży na łańcuchu widocznie biały, od razu widzisz, które z około 110 do 120 ogniw już trafiłeś, a gdzie jest jeszcze luka. Nie pryskasz w ciemno, tylko obrabiasz łańcuch jednym ciągiem, kręcąc powoli tylnym kołem. To praktyczna przewaga nad przezroczystymi sprayami, gdzie pokrycia możesz się tylko domyślać.
  • Smarowanie przyczepne, którego deszcz nie zmywa. Gęsta warstwa smaru trzyma się łańcucha nawet po jazdach w deszczu, zamiast spłukiwać się jak rzadki olej. W teście porównawczym magazynu MOTORRAD Biały 2.0 został zwycięzcą testu z oceną bardzo dobrą, a samą wydajność smarowania testerzy ocenili jako wybitną. Także w teście porównawczym KÜS wylądował z przodu.
  • Jedna puszka starcza zwykle na sezon. Nałożona oszczędnie, puszka 400 ml wystarcza na około 13 do 20 smarowań. Przy zalecanym przez producenta interwale najpóźniej co 1.000 kilometrów odpowiada to z grubsza 13.000 do 20.000 kilometrów na puszkę. Dla większości turystów to jedna puszka na sezon.

Co widzimy na co dzień: Najczęstszy błąd to za dużo produktu na zimnym łańcuchu. To, co leży za grubo, przy przyspieszaniu odlatuje jako drobna biała mgiełka na felgę i wahacz — i właśnie ten nalot robi białemu sprayowi złą sławę. U nas lepiej działa na odwrót: psyknij cienko na ciepły łańcuch po jeździe, daj chwilę odparować i zetrzyj nadmiar z zewnętrznych płytek. Wtedy warstwa zostaje w przegubie, a nie na tyle.


Ciepły łańcuch psyknij od środka i daj odparować przez godzinę

Spray do łańcucha do motocykla nakładasz na suchy, czysty i najlepiej jeszcze ciepły łańcuch, nigdy na gorący ani mokry. Ciepło otwiera szczelinę smarowania, więc rzadki spray wnika głębiej, zanim zwiąże. Dzięki temu warstwa siedzi w przegubie, a nie tylko na wierzchu.

Postaw motocykl na stopce centralnej lub montażowej i kręć tylnym kołem powoli ręką. Celujesz w wewnętrzny bieg łańcucha, w miejsce, gdzie wchodzi na zębatkę. Jeśli pryskasz od środka, siła odśrodkowa niesie smar podczas jazdy na zewnątrz na rolki i płytki, zamiast od razu go odrzucać. Biały ślad pokazuje ci w czasie rzeczywistym, kiedy łańcuch zrobił jedno pełne kółko.

Trzymaj puszkę z mniej więcej szerokości dłoni i pryskaj krótkimi pociągnięciami, nie ciągłym strumieniem. Cienki, zamknięty ślad wystarczy, grubszy nie smaruje lepiej, robi tylko nalot. Na łańcuchu z oringami O w rozmiarze 525 motocykla turystycznego dobrze wychodzisz jednym krótkim psyknięciem na szerokość dłoni łańcucha i w dwa, trzy obroty masz to za sobą. Na ciasne miejsce między zębatką a wahaczem bierzesz wąską szczotkę do rozprowadzania, nie do szorowania.

Potem przychodzi krok, który większość pomija: dać odparować. Producent podaje co najmniej godzinę, idealnie przez noc. W tym czasie lotny nośnik odparowuje, a miękka warstwa staje się twardą, nieklejącą się powłoką przyczepną. Kto od razu rusza, znów odrzuca większość. Dlatego obowiązuje prosta zasada: smaruj łańcuch wieczorem po trasie, nie rano przed startem. Przed wyprawą obrabiasz go poprzedniego wieczoru, wtedy rano warstwa jest porządnie związana.

Łańcuch smaruje, że hej. Ale go nie czyści.

Biały Spray do Łańcucha 2.0 to smar, nie środek czyszczący. Kładzie się na łańcuchu, który mu dasz. Psyknij go na starą, nasyconą drogowym pyłem warstwę smaru, a tylko zwiąże brud, zamiast go rozpuścić.

Właśnie tu leży najważniejsza granica. Stara warstwa smaru i drobny piasek kwarcowy z drogi z czasem stają się ścierną pastą, która łańcuch raczej zużywa, niż chroni. Dlatego nawet Dr. Wack daje jasną zasadę: odtłuść łańcuch do głębi porów najpóźniej po trzech smarowaniach, czyli mniej więcej co 3.000 kilometrów, środkiem do czyszczenia łańcucha, i dopiero wtedy smaruj na świeżo.

Druga uczciwa granica dotyczy odrzucania. Mimo określenia niemal bez odrzutu testerzy z MOTORRAD ocenili właśnie to zachowanie tylko na dostatecznie. Dla ciebie znaczy to: przy przedawkowaniu albo za krótkim czasie odparowania trochę białej mgiełki może trafić na felgę. To nie wada produktu, tylko kwestia dozowania i cierpliwości przy odparowaniu.

Który koncept ci pasuje, decyduje mniej cena niż twoje wymagania co do wyglądu i użytku:

Koncept Mocna strona Kompromis
Biały spray do łańcucha (ten) Maksymalne smarowanie przyczepne, widoczna kontrola pokrycia, odporny na deszcz Biały nalot możliwy przy przedawkowaniu
Przezroczysty dry lube Czystszy, niewidoczny wygląd, mało zabrudzeń Brak kontroli pokrycia, nieco mniejsza rezerwa przyczepności
Smar przyczepny (pędzel) Bardzo gęsty, długa żywotność Mocno wiąże kurz, bardziej pracochłonny w nakładaniu

Jeśli widoczny nalot przeszkadza ci z zasady i przy smarowaniu nie potrzebujesz kontroli nad pokryciem, przezroczysty spray do łańcucha daje czystszy wygląd. Jeśli chcesz widzieć, co robisz przy smarowaniu, i mieć rezerwę przy każdej pogodzie, zostajesz przy Białym.

Do łańcuchów z oringami O i wszystkich, którzy robią kilometry

Biały 2.0 jest dopuszczony do wszystkich łańcuchów z oringami uszczelniającymi, czyli z oringami O, X i Z, jakie siedzą na niemal każdym nowoczesnym motocyklu szosowym. Jego nośnik jest tak dobrany, że nie atakuje ani nie utwardza małych gumowych uszczelek w przegubie łańcucha, a to punkt, na którym agresywniejsze smary w sprayu potrafiły już doprowadzić oringi do kruchości.

Szczególny sens ma dla turystów i wielokilometrowców, którzy jeżdżą przy każdej pogodzie i chcą warstwy smaru, która przetrwa też etap w deszczu. Kto rusza motocyklem niemal tylko na sucho i sportowo, a brzydzi się najmniejszym śladem nalotu, może lepiej wyjdzie na koncepcie dry lube. Do klasycznej codzienności z prawdziwym przebiegiem biały koncept przyczepny to wyważony kompromis między smarowaniem, odpornością na wodę a kontrolą. Właśnie w tym środku zdobył swoje zwycięstwa w testach.

W zestawie wychodzi z tego prosty rytm: wyczyścić, nasmarować, dać odparować. Co 500 do 1.000 kilometrów cienka świeża warstwa na ciepłą wewnętrzną stronę łańcucha, najpóźniej po trzech przejściach jedno pełne odtłuszczenie i budowa od nowa. Kto trzyma się tego rytmu, czuje to po łańcuchu, który napina się równomiernie i przy pchaniu motocykla na postoju już nie grzechocze. Pasujący środek czyszczący, szczotkę i przezroczysty produkt bliźniaczy znajdziesz w pakiecie w naszej pielęgnacji łańcucha do motocykla.

Roboty brzmi na więcej, niż jest: dziesięć minut po trasie. W zamian konsekwentnie pielęgnowany łańcuch z oringami często wytrzymuje wielokrotność przebiegu zaniedbanego, a nowy zestaw napędowy z łańcucha, zębatki i koła łańcuchowego kosztuje wielokrotność puszki, która utrzymuje go tak długo przy życiu. To jest prawdziwa wartość kryjąca się za białą warstwą.

Masz wątpliwości co do Dr. Wack "S100" Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały)? Poproś o wyjaśnienie:



Häufig gestellte Fragen zum S100 Weisse Kettenspray 2.0


Was ist das S100 Weisse Kettenspray 2.0?

Das S100 Weisse Kettenspray 2.0 ist ein weißes Haftschmiermittel von Dr. Wack für Motorrad-Antriebsketten. Es enthält PTFE als Festschmierstoff, haftet auch bei Regen und ist für O-, X- und Z-Ring-Ketten freigegeben. Die weiße Farbe zeigt dir beim Auftragen, welche Glieder du schon getroffen hast.

Wie oft muss ich die Motorradkette mit Kettenspray schmieren?

In der Regel alle 500 bis 1.000 Kilometer sowie nach jeder Regenfahrt oder Kettenwäsche. Dr. Wack nennt spätestens 1.000 km als Intervall. Spätestens nach drei Schmiervorgängen solltest du die Kette mit einem Kettenreiniger entfetten, bevor du frisch schmierst.

Was ist der Unterschied zwischen weißem und transparentem Kettenspray?

Weißes Kettenspray haftet zäh und macht durch seine Farbe sichtbar, wo du schon geschmiert hast, ideal zur Abdeckkontrolle. Transparentes Dry Lube bleibt unsichtbar und sauberer, bietet aber keine Sichtkontrolle und etwas weniger Haftreserve. Wer Kontrolle und Regenfestigkeit will, nimmt Weiß.

Ist das Weisse Kettenspray 2.0 für O-Ring-Ketten geeignet?

Ja. Das Weisse Kettenspray 2.0 ist ausdrücklich für O-, X- und Z-Ring-Ketten freigegeben. Sein Trägermedium ist so abgestimmt, dass es die Gummidichtungen im Kettengelenk nicht angreift oder aushärtet. Damit eignet es sich für nahezu alle modernen Straßenmotorräder mit Dichtring-Kette.

Wie lange muss das Kettenspray ablüften, bevor ich losfahre?

Mindestens eine Stunde, ideal über Nacht. In der Ablüftzeit verdunstet das Trägermedium und der weiche Auftrag wird zum festen Haftfilm. Fährst du sofort los, schleuderst du den Großteil wieder ab. Deshalb die Kette am besten abends nach der Tour schmieren, nicht morgens vor dem Start.

Wie ergiebig ist eine 400-ml-Dose Kettenspray?

Sparsam aufgetragen reicht eine 400-ml-Dose für etwa 13 bis 20 Schmiervorgänge. Bei einem Intervall von 1.000 km entspricht das rund 13.000 bis 20.000 Kilometern pro Dose. Für die meisten Tourenfahrer ist das eine Dose pro Saison.

Frage uns einfach. Daniel hilft dir.


Anwendung des S100 Weisse Kettenspray 2.0


Reinigen, schmieren, ablüften für eine langlebige Kette

Stell das Motorrad auf den Haupt- oder Montageständer. Die Kette sollte trocken, sauber und idealerweise noch handwarm von einer kurzen Fahrt sein. Wärme öffnet den Schmierspalt, sodass das Spray tiefer einzieht. Auf eine alte, verschmutzte Schmierschicht gehört zuerst der Kettenreiniger, nicht frisches Spray.

Sprühe das Kettenspray von innen auf den unteren Kettenlauf, während du das Hinterrad langsam von Hand drehst. So trägt die Fliehkraft den Schmierstoff beim Fahren nach außen auf Rollen und Laschen. Dosiere sparsam in kurzen Stößen aus etwa einer Hand breit Abstand. Die weiße Spur zeigt dir, wann die Kette einmal komplett rum ist, meist nach zwei bis drei Umdrehungen.

Lass die Kette danach mindestens eine Stunde, ideal über Nacht, ablüften. In dieser Zeit verdunstet das flüchtige Trägermedium und der weiche Auftrag wird zum festen, klebfreien Haftfilm. Wische den Überschuss an den Außenlaschen mit einem Tuch ab, das verhindert den weißen Belag auf Felge und Schwinge. Erst dann ist die Kette fahrfertig.

Hinweise: Das Weisse Kettenspray 2.0 ist ein Schmierstoff, kein Reiniger. Schmiere alle 500 bis 1.000 Kilometer nach und entfette die Kette spätestens nach drei Schmiervorgängen porentief, sonst bildet alter Schmierfilm mit Straßenstaub eine schmirgelnde Paste. Geeignet für O-, X- und Z-Ring-Ketten. Nicht in praller Sonne über 50 °C lagern und die Dose nicht gewaltsam öffnen oder über 50 °C erhitzen.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Dr. Wack "S100" Biały Spray do Łańcucha "S100" 2.0 do Motocykla (Biały)

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Niebezpieczeństwo

Łatwopalne

Łatwopalne

Szkodliwe

Szkodliwe

Stwarzające zagrożenie dla środowiska wodnego

Stwarzające zagrożenie dla środowiska wodnego

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia

Skrajnie łatwopalny aerozol.H222
Pojemnik pod ciśnieniem: Ogrzanie grozi wybuchem.H229
Działa drażniąco na skórę.H315
Może wywoływać uczucie senności lub zawroty głowy.H336
Działa toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.H411

Zwroty wskazujące środki ostrożności

W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę.P101
Chronić przed dziećmi.P102
Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Palenie wzbronione.P210
Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu.P211
Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu.P251
Nie wdychać pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy.P260
Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.P271
Chronić przed światłem słonecznym. Nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50 °C/122 °F.P410+P412
Zawartość/pojemnik usuwać do zatwierdzonego zakładu utylizacji odpadów.P501


Pliki do pobrania

Pobierz kartę charakterystyki


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

Mehr über Dr. Wack

Kontakt

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    400 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-2343
  • EAN
    4006539023431
  • Herstellernummer
    2343
  • Gewicht
    411 g

Eigenschaften

  • Farbe
    Weiß
  • Fahrzeugtyp
    Motorrad

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

Zahlung & Versand

💳 Sichere Zahlung

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, BLIK, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Schneller Versand

  • FedEx
  • DPD
  • Poczta Polska

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie od 38,90 zł w 1-4 dni przez FedEx, DPD lub Poczta Polska. Pytania o wysyłkę?

Dr. Wack "S100" auf Detailing1 kaufen